...
 Istorijos, legendos apie didžiąsas metų šventes - Forumas
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: katcia  
Istorijos, legendos apie didžiąsas metų šventes
raskaData: Ketvirtadienis, 2010-12-02, 10:19 PM | Žinutė # 1
forumo siela
Grupė: Senjoros moderatorės
Žinutės: 20743
Apdovanojimai: 90
Reputacija: 40
Statusas: Atsijungęs
Apie kaledas ir eglute

Apie kalėdų seneliuką:(Jūsų vaikučiams)

Viską, ką reikia žinoti apie gyvenimą, gali išmokti iš Kalėdų Senelio

Skatink žmones tavimi tikėti

Visada atmink, kas elgiasi gerai, ir kas - blogai

Nesiraukyk

Atmink, kad malonu ne tik imti, bet ir duoti

Visada prašyk šiek tiek daugiau, nei iš tiesų nori gauti

Ryškiai raudona spalva papuošia kiekvieną

Nešiok platų diržą, ir niekas nepastebės, kiek pastorėjai

Jei pasirodai tik kartą per metus, visi mano, kad esi labai svarbus

Kai pristinga žodžių, sakyk: „Hohoho!“

Ir dar:

Iš kur atsirado Kalėdų eglutė?

„O, eglute, o eglute, kokie ištikimi tavo spygliukai”, dainuoja kasmet dauguma vokiečių šeimų. Iš tikrųjų kodėl ištikimi? Į tai atsako kitos eilutės: „Tu žaliuoji ne tik vasarą, bet ir žiemą, kai sninga”. Tuo nusakomos priežastys, kodėl eglutė atsiranda mūsų namuose. Ji yra visą laiką žaliuojantis medis, kuris nepasiduoda žiemos šviesos trūkumui….

… Spėjama, kad pirmosios Kalėdų eglutės buvo pastatytos apie 1600 metus Strasburge. Iš šakelės atsirado ištisas medis, o pastarasis dar buvo visas nukabinėtas saldumynais ir obuoliais. Vaikai jį smarkiai purtydavo, o saldumynai krisdavo jiems tiesiai į rankas.


Rasos saldainių karalystė

 
raskaData: Ketvirtadienis, 2010-12-02, 10:21 PM | Žinutė # 2
forumo siela
Grupė: Senjoros moderatorės
Žinutės: 20743
Apdovanojimai: 90
Reputacija: 40
Statusas: Atsijungęs
Greitai tai tapo madinga. Iš pradžių vakarinėje Vokietijoje (kai kuriose vietovėse net teko uždrausti kirsti medžius), paskui protestantiškuose rajonuose. Ten dovanas, kurios pamažu tapo vis didesnės, apie 1800 metus imta nebekabinti ant šakų (kad nenulūžtų), o dėti po egle.
Nepraleisk šanso rasti geresnį darbą! Rinkis iš 1000 darbo skelbimų.

Kad tai turi būti medelis, niekur nebuvo nustatyta: kai kuriose Vokietijos vietovėse, pavyzdžiui, Saksonijoje, šeima susirinkdavo aplink „Kalėdų piramidę” – trikampį medinį, piramidės formos karkasą su skersiniais pagaliukais, kurių galuose būdavo pritaisytos žvakės.

XIX a. Kalėdų eglutė pradėjo savo pergalės žygį po pasaulį. Per vokiečių didikus, kurie tuokdavosi su užsieniečiais, ji atėjo į kitas Europos šalis. Kalėdų eglutė rado kelią ir į Ameriką: vokiečių emigrantai pastatydavo ją per Kalėdas, 1891 metais ji išsikovojo sau vietą net Baltuosiuose rūmuose.

Labiausiai šiam papročiui priešinosi vokiečiai katalikai. Jie juk jau seniai turėjo savo prakartėles, todėl statyti eglutę pietinės Vokietijos gyventojams atrodė beprasmiška ir net pagoniška…



Rasos saldainių karalystė

 
raskaData: Ketvirtadienis, 2010-12-02, 10:22 PM | Žinutė # 3
forumo siela
Grupė: Senjoros moderatorės
Žinutės: 20743
Apdovanojimai: 90
Reputacija: 40
Statusas: Atsijungęs
Kaip Kalėdų senis įgijo savo dabartinę išvaizdą?

Šiandien Kalėdų senis kelias savaites, net mėnesius prieš Kalėdas būna visur…

Vis dėlto nereikia manyti, kad toks jo pavidalas yra labai senas. Priešingai: jis pats yra jaunas (nuo Liuterio praėjo 400 metų), jo vardas dar jaunesnis, o jo išvaizda visai nauja.

Ilgą laiką nė vienam žmogui nerūpėjo, kaip turėtų oficialiai atrodyti Kalėdų senis. Kartais jis pasirodydavo jaunas ir lieknas, apsivilkęs baltais kailiniais, kartais senas ir storas, o kailiniai rudi. Vienu metu jis būdavo net su plačiakrašte skrybėle ir pypke. Kaip atrodo Kalėdų senis, buvo palikta spręsti vaikų vaizduotei (arba Kalėdų senio vaidmens atlikėjui).

Aišku buvo, kad jis atskrenda su savo rogėmis per dangų, į namus įeina pro kaminą ir skubiai padeda savo dovanas. Svarbiausius jo požymius įvedė tik vokiečių kilmės amerikietis dailininkas, pavarde Thomasas Nastas.
Nepraleisk šanso rasti geresnį darbą! Rinkis iš 1000 darbo skelbimų.

Jis dirbo amerikiečių savaitiniame žurnale Harpers Weekly ir pirmą kartą pavaizdavo dovanų teikėją (angliškai vadinamą Santa Klausu, čia vėl pasirodo šventasis Nikolajus savo vardu) kaip žilabarzdį senuką su raudonais kailiniais. Žmonėms jis patiko, ir jie pasiliko jį tokį.

Nepraėjus nė 60 metų švedų dailininkas paskutinį kartą pakoregavo Kalėdų senio išvaizdą. Švedas Haddonas Sundblomas 1931 metais iš firmos Coca-Cola gavo užsakymą sukurti tokį Kalėdų senį, kad jis tiktų vaidmeniui reklamos kampanijoje. Vaikų draugas turėjo būti apsirengęs raudonais kailiniais su baltais apvadais - tokios buvo oficialios pasaulinės firmos spalvos. Vadovai dailininkui net nurodė, kokia turi būti veido išraiška, pateikę buvusio firmos pardavėjo nuotrauką. Taip, sakė jie, turįs atrodyti Kalėdų senis. Ir taip jis atrodo iki šiol.


Rasos saldainių karalystė

 
raskaData: Ketvirtadienis, 2010-12-02, 10:24 PM | Žinutė # 4
forumo siela
Grupė: Senjoros moderatorės
Žinutės: 20743
Apdovanojimai: 90
Reputacija: 40
Statusas: Atsijungęs
Parasykit seneliui laiska internetu

http://www.supermama.lt/kaledos/


Rasos saldainių karalystė

 
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024